פיריון הגבר

בעיות בפריון הגבר מהוות כ-25%-40% מהסיבות לבעיות פוריות בקרב זוגות רבים. בעידן הרפואה המתקדמת של ימינו הפניה לעזרה מקצועית לקבלת טיפולי פוריון לגבר אינה עוד במסגרת בושה ופגיעה באגו הגברי ומסייעת להתגבר על המכשול הבלתי צפוי בדרך להבאת ילד לעולם.

הגורמים לבעיות פריון הגבר

מחלות אנדוקרינולוגיות: גידולים, קרינה או ניתוח, היפר-פרולקטינמיה, פעילות יתר או תת פעילות בלוטת התריס ועוד. סיבות אנטומיות: חוסר בצינור זרע או הפרעה בצינור הזרע, בעיות בתהליך תנודת הזרע הנובעות פעמים רבות ממחלת סכרת או ניתוח הסרת ערמונית. סיבת זרע לא תקין – כשל כרומוזוני, בעיות הנובעות מאשך תמיר, חזרת, טיפולי מחלת הסרטן, תנודת זרע לקויה, וריקולציה, בעיות נוגדנים ועוד. סיבות סקסואליות: ליבידו נמוך, אי אונות, בעיות שפיכה. שונות: הורמונים, אורח חיים קלוקל, תזונה לקויה, משקל יתר/תת משקל, אלרגיות, מומים, צריכת יתר של קפאין ואלכוהול, שימוש בסמים ועוד.

כמות קטנה של תאי זרע או אי יצירת תאי זרע בכלל

מבנה זרע פגום, תנועות זרע בלתי תקינות קושי בחדירת הזרע דרך מערכת התאים סביב הביצית.

וריקולציה

אחת הבעיות השכיחות ביותר לפיריון הגבר הינה וריקולציה. הוירקולציה הינה כשל טכני בתהליך ניקוז פסולת האשך הגורם לשיבוש הליך ייצור הזרע ע”י האשכים. מיקומם הנמוך של האשכים בגוף הגבר משפיע על זרימת חמצן מאוזנת אל האשך – כך שכאשר נוצר כשל בהליך ניקוז פסולת האשך, למעשה זרימת החמצן נפגמת ופוגעת ביכולת ייצור הזרע. היה והמצב לא מטופ – הפגיעה ביכולת יצור הזרע הולכת וגוברת במרוצת הזמן. חשוב לציין כי בעיית הוריקוצלה עוסקת בכשל הפוגם בשני האשכים בו זמנית, שכן, היה ואשך אחד תקין – הגבר יהיה פורה ויוכל להפרות את האישה. טיפול פריון הגבר לבעיית וירקולציה מתבצע בהליך צנתור מתקדם באזור הבטן התחתונה: במהלך הצנתור מזוהה מערכת הוורידים הלקויה וכך מסייעים לגוף בתהליך ייצור וורידים חדשים וייצור זרע חדש ותקין תוך תקופת זמן בת כשלושה חודשים.

טיפולי פריון הגבר

כיום קיימים מס’ סוגי טיפול בפריון הגבר, כאשר כל מקרה נבחן לגופו ובהתאם לממצאים מותאמת למטופל שיטת הטיפול הנכונה והיעילה ביותר עבורו ובהם:

  • צנתור לטיפול בבעיית וריקולציה
  • הליכים כירורגיים במערכת הרבייה.
  • תרופות יצירת תאי זרע.
  • טיפולים אלטרנטיביים במסגרת הרפואה המשלימה
  • שילוב של מס’ שיטות טיפל בפריון הגבר במטרה למקסם את תועלת כל טכניקת טיפול.
  • טיפולי הפרייה למקרים בהם כשלו כל השיטות הקודמות.

פרופ’ אשכנזי יעקב – טיפולי פריון לגבר

פרופ’ אשכנזי יעקב הינו גניקולוג מומחה רב תחומי, בעל ותק וניסיון רב שנים בתחום ההיריון, טיפולי פוריות, לידה וטיפולי פריון הגבר. פרופ’ אשכנזי פיתח וניהל את היחידה לפוריות הגבר של בי”ח השרון והביאה להישגים מרשימים. משנת 2003 ועד היום הינו מכהן בתפקיד סגן מנהל מחלקת פוריות הגבר של מרכז רבין. במסגרת טיפולי פריון הגבר המוצעים בקליניקה הפרטית של פרופ’ אשכנזי ניתנים טיפולים מקצועיים לפריון הגבר, כמו גם בבית חולים אסותא ברמת החייל בת”א, תוך הצבת סטנדרט גבוה של מקצועיות, איכות, שירות אישי ורגיש לכל מטופלת, שקיפות ואמינות מעל לכל.