הפריה חוץ גופית

בעידן הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת של ימינו, ניתן לסייע לזוגות ויחידים רבים אשר כשלו מאמציהם בהבאת ילד לעולם בדרך הטבעית מסיבות פוריות שונות – להגשים חלומם באמצעות הפריה חוץ גופית, IVF, שהינה מוגדרת כאחת הטכניקות המובילות בתחום.

מהי הפריה חוץ גופית?

 

ההפריה החוץ גופית נועדה לטיפול בבעיות פוריות שונות, כמו גם לסיוע בבחירת מין היילוד. הליך ההפריה החוץ גופית הינו פולשני ומורכב, העשוי להיות בעל השפעה פיזית ורגשית על המטופלת ומשכך מחייב את העוסק במלאכה להיות בעל הסמכה לתחום, מיומנות וניסיון עשיר ומחויבת להתבצע באמצעות המכשור הרפואי המתקדם בתחום – במטרה למזער את הסיכויים לסיבוכים, כמו הריון חוץ רחמי, ריבוי עוברים, לידה מוקדמת ועוד.

טיפולי הפריה חוץ גופית לבחירת מין יילוד

המחוקק בישראל קבע כי ניתן לבצע הפריה חוץ גופית למטרת בחירת מין ילוד רק לזוגות אשר להם לפחות ארבעה ילדים בני אותו מין וזאת בהסתמך על המצאת מסמכים, אישורים ודיון וועדה מיוחדת המוסמכת לדון בנושא.

שיעור הצלחת טיפולי הפריה חוץ גופית

סיכויי ההצלחה של טיפולי IVFנע בין 20%-30% עבור כל מחזור הפריה, כאשר הסיבות המשפיעות על שיעור ההצלחה הינן שונות ומגוונות ובהן: גיל האישה, איכות הביציות ותאי הזרע, תקופת האי-פוריות, בריאות הרחם ומומחיות הרופא המטפל הבצע את ההפריה.

פרופ’ אשכנזי יעקב – מומחה בטיפולי הפריה חוץ גופית

פרופ’ אשכנזי יעקב הינו גניקולוג מומחה רב תחומי, בעל ותק וניסיון רב שנים בתחום ההיריון, טיפולי פוריות, לידה ותכנון המשפחה. פרופ’ אשכנזי הינו מחלוצי המתמחים בתחום ההפריה החוץ גופית, פיתח וניהל את היחידה לפוריות הגבר של בית חולים השרון. כיום, הינו בעל קליניקה פרטית בה מוצע מגוון רחב של בדיקות וטיפולים מקצועיים ובהם טיפולי פוריות, פוריות הגבר, הפריה חוץ גופית ועוד. בנוסף, מבצע פרופ’ אשכנזי טיפולי הפריה חוץ גופית בבית חולים אסותא ברמת החייל בת”א, תוך הצבת סטנדרט גבוה של מקצועיות, איכות, שירות אישי ורגיש לכל מטופלת, שקיפות ואמינות מעל לכל.